Zegarek marki Montblanc - jak dzieło sztuki

Manufaktura Montblanc nie posiada długiej historii, lecz na pewną barwną i bogatą. Aby poznać ją lepiej musimy cofnąć się w czasie do roku 1906. To właśnie wtedy duet interesariuszy, czyli bankier – Alfred Nehemias i inżynier – August Eberstein wpadli na pomysł stworzenia firmy produkującej przedmioty najwyższej jakości. Ich przygoda rozpoczęła się od produkcji piór wiecznych. Swoje unikatowe przedmioty wykonywali z ebonitu oraz wyposażali w całkowitą nowość rynkową – system zakraplaczowy, w którym zbiornikiem na atrament był cały korpus pióra. Ich zamiłowanie do innowacji przejawia się również w zegarkach – nie tylko w ich nowatorskiej stylistyce, ale również zaawansowanych mechanizmach.

Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Najlepsze zegarki premium dla wymagających - zegarki Montblanc

Oficjalnie marka przyjęła nazwę Montblanc jednak dopiero w 1909 roku. Jednak dlaczego niemiecki producent (początkowo) piór wiecznych przyjął nazwę najwyższego szczytu Alp? Legenda głosi, że pomysł ten padł podczas karcianej rozgrywki, gdy jeden z uczestników porównał najwyższą jakość pióra wiecznego do najwyższego szczytu Europy. Stąd zresztą wzięło się również rozpoznawalne logo, które ma symbolizować ośnieżony wierzchołek góry. To jednak nie jedyne powiązania marki z tym pięknym masywem. Na stalówkach piór z serii Meisterstück widnieje liczba 4810, która jest niczym innym, jak wysokością góry.

Montblanc to oczywiście również najwyższej klasy zegarki. Jednak historia zegarmistrzowska tej firmy zaczyna się bardzo późno, bo dopiero w 1997 roku. Podczas słynnych targów w Genewie firma zaprezentowała swój pierwszy zegarek w historii, nazwany podobnie, jak flagowe modele piór – Meisterstück.

Prawdziwym punktem zwrotnym w historii firmy był jednak rok 2007. Wtedy to właśnie firma przejęła manufakturę Minerva, mieszczącą się w Szwajcarskim Villeret. Jest to nieduży producent zegarków, z tradycją sięgającą 1858 roku i nazwą pochodzącą od bogini rzemiosła oraz sztuki. Połączenie sił wyszło obu przedsiębiorstwom na pewno na dobre. Dzisiaj firma może pochwalić się produkcją na poziomie nawet 100 tysięcy zegarków rocznie, a oferta jest bardzo bogata i szeroka. Od klasycznych modeli garniturowych i utrzymywanych w stylistyce heritage po najwyższej jakości smartwatche, z olbrzymią ilością nowoczesnych funkcji. Montblanc nie zaprzepaściło jednak tradycji, wciąż posiadają bogatą ofertę ręcznie wytwarzanych mechanizmów. Najlepsi zegarmistrzowie w szwajcarskiej manufakturze w Villeret tworzą arcydzieła, korzystając z tradycyjnych maszyn i narzędzi, a także wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.