Innowacyjne zegarki Rolex

Marka Rolex została założona stosunkowo późno w porównaniu do innych manufaktur, bo dopiero w 1905 roku, jednak szybko znalazła grono sympatyków i urosła do poziomu największego producenta zegarków na świecie.
Zegarki Rolex występują w bardzo zróżnicowanych cenach, niektóre sięgają nawet kilkuset tysięcy dolarów. Wszystko za sprawą wyjątkowych mechanizmów, a także szlachetnych materiałów stosowanych w produkcji. Stal szlachetna, szkoła szafirowe, złoto, masa perłowa czy skóra aligatora, to tylko kilka przykładowych materiałów, wykorzystywanych podczas produkcji zegarków Rolex.

Marka Rolex znana jest innowacji – to jej zawdzięczamy zegarki z wodoszczelną kopertą czy datą na cyferblacie. Przystosowanie zegarków do prezentowania czasu z dwóch stref czasowych jest również dziełem tej marki.

Jest 18 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów

Kluczowe momenty w historii zegarków marki Rolex

Zegarki naręczne Rolex, jako pierwsze otrzymały tytuł Chronometru, co stanowiło potwierdzenie dla ich niebywałej dokładności. Być może właśnie dlatego Edmund Hillary, który jako pierwszy wszedł na Everest, miał przy sobie zegarek właśnie tej marki.

Zegarki marki Rolex były testowane również w statkach podwodnych, na bardzo dużych głębokościach – nawet 11 km poniżej poziomu morza. Co najważniejsze, zarówno pod wodą, jak i po wypłynięciu na powierzchnię, mimo ekstremalnego ciśnienia, działały bez zarzutów.

Zegarki Rolex - wyjątkowa estetyka

To tylko kilka wydarzeń z historii tej marki, które świadczą o jakości tych wyjątkowych czasomierz. Warto jednak zwrócić uwagę na ich wymiar estetyczny, ponieważ śmiało można powiedzieć, że to właśnie marka Rolex kreuje trendy w sztuce zegarmistrzowskiej. Klasyka jest tu połączona z funkcjonalnością, co sprawia, że modele marki Rolex są ponadczasowe. Smukły kształt, przejrzyste tarcze, zarówno w wersjach minimalistycznych, jak również bardziej zdobionych, ciekawe połączenia kolorystyczne, to tylko kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę.