Eleganckie zegarki marki Cartier

Cartier zaczęło swoją działalność w 1847 roku i utrzymuje swoją główną siedzibę w Paryżu. Jako spółka jest obecnie związana z grupą Swiss Richemont Group. To właśnie Louis Cartier stworzył jeden z pierwszych naręcznych zegarków Cartier i zapoczątkował ich erę. Firma słynie z legendarnego i rozpoznawanego na całym świecie designu zegarków.

Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Kolekcja zegarków Cartier: Santos

Historia kolekcji Cartier Santos jest równie wyjątkowa jak sam zegarek stworzony przez Cartier. Ważną wartością dla założyciela Louisa Cartiera była przyjaźń z Albertem Santos Dumont. Na początku XX wieku, aby sprawdzić czas trzeba było sięgnąć do kieszeni i wyciągnąć zegarek. Louis Cartier z myślą o prezencie dla przyjaciela stworzył jeden z pierwszych zegarków naręcznych. Sam Santos zasugerował tą ideę, ponieważ jako pilot miał problem z łatwym dostępem do zegarka kieszonkowego podczas lotu i potrzebował czegoś bardziej funkcjonalnego.

Zaprojektowane dzieło było jednym z ważnych wydarzeń w historii wybitnych zegarmistrzów. Ten zegarek Cartier został wprowadzony w 1904 roku i uznany za rewolucyjny. Obecnie zegarek Santos de Cartier składa się m.in. z trzech kolekcji: Santos de Cartier Galbée, Cartier Santos 100 i Cartier Santos Dumont. Uzupełnieniem jest seria dla kobiet - Zegarki Cartier Santos Demoiselle. Zegarki są znanymi modelami w historii zegarmistrzostwa. 

Biżuteryjne piękno zegarka Cartier

Zegarki Cartier na rękę powstawały dużo wcześniej, jednak występowały one w charakterze eleganckiej biżuterii przeznaczonej dla dam. Dlatego wspomniana kolekcja Santos zaważyła w historii, jako upowszechnienie zegarka dla mężczyzn, który można nosić i używać codziennie.

Cartier słynie nie tylko z luksusowych zegarków, ale także wspaniałej biżuterii. Przedsiębiorstwo jest uważane za jednego z najbardziej prestiżowych producentów biżuterii na świecie.  Wiele ich produktów było sprzedawane dla rodzin królewskich. W rankingu Forbesa zajmuje wysokie pozycje na liście cennych marek.

Zegarki Cartier docenione przez sławy

W 1917 swoją premierę miała kolekcja Panthère. Była to jedna z najwspanialszych kolekcji zegarków tamtych lat. Elegancki styl i kultowy design cieszyły się taką popularnością, że marka zdecydowała się wydać nową edycję. Zegarki Cartier cieszyły się zainteresowaniem m.in. Tiny Turner. Kolejnym ważnym modelem w historii marki był Zegarek Tank charakteryzujący się kwadratową tarczą z rzymskimi cyframi. Model z biegiem czasu ulegał zmianom jednak zainteresowanie nim nie malało. Ten zegarek Cartier znalazł się na nadgarstkach m.in. Jackie Kennedy, Michelle Obama, Elizabeth Taylor oraz Catherine Deneuve.