Zegarek Hamilton - amerykański charakter, szwajcarska precyzja mechanizmu!

        Marka Hamilton powstała w Ameryce w 1893 roku w stanie Pennsylvania. W miejscowości Lancaster stworzono przedsiębiorstwo, które przede wszystkim kładło nacisk na jakość wytwarzanych zegarków. Pierwsze wyprodukowane przez firmę Hamilton zegarki spotkały się z niesłychanie przychylnym odbiorem, co przeobraziło się w jeszcze większy zapał pracowników i konstruktorów do tworzenia wysokiej jakości zegarków.

Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Świetnej jakości zegarki Hamilton!

       Manufaktura Hamilton na początku swojego istnienia zajmowała się głównie tworzeniem zegarków dla kolejarzy, dla których precyzja pomiaru czasu jest rzeczą nadrzędną. To właśnie sprawiło, że manufaktura Hamilton zaczęła tak szybko i prężnie się rozwijać. Dla kolejarzy odpowiedni pomiar czasu jest bardzo ważny, by uniknąć kolizji. Znane są z historii przypadki, że z powodu zbyt spiesznie idącego zegarka dochodziło do kolizji czy wypadków. To właśnie ochrona życia ludzkiego w tym przypadku zainicjowała myśl, że każda osoba zarządzająca koleją powinna posiadać zegarek  wyposażony w mechanizm pozwalający na perfekcyjny pomiar czasu. Gdy pociągi mijają się na rozdzielnicy, nawet sekundy mogły być w tamtych czasach decydujące. Dlatego właśnie zegarki Hamilton miały duży udział w funkcjonowaniu kolei. 

Rozwój marki zegarków Hamilton

        Marka zegarków Hamilton zaczęła bardziej dynamicznie rozwijać się jeszcze po I wojnie światowej. Na rynku zaczęły pojawiać się luksusowe modele zegarków Hamilton, kierowane do klientów poszukujących najwyższej klasy czasomierzy. Dziś modele te mają bardzo dużo wartość kolekcjonerską. Prawdziwie przełomowe były jednak dla firmy lata 50 XX wieku. Po wchłonięciu szwajcarskiej manufaktury zegarków Buren Watch Company, Hamilton rozpoczął pracę nad wynalezieniem pierwszego mechanizmu automatycznego, mającego na celu wyeliminowanie wielu niepotrzebnych elementów stosowanych w dotychczasowych mechanizmach. Pojawienie się zegarka Hamilton Ventura - pierwszego naręcznego zasilanego baterią zrewolucjonizowało rynek. Jego charakterystyczny trójkątny kształt jest stosowany w modelach zegarków z serii Heritage do dziś i jest rozpoznawalny na całym świecie. Ten rodzaj zegarka marki Hamilton uwielbiany był również m.n. przez Elvisa Presleya. Zachęcamy do przeglądnięcia naszej oferty i zakupu najwyższej jakości zegarków Hamilton, z które z pewnością polecamy!