Amerykański charakter zegarka Hamilton, szwajcarska precyzja mechanizmu!

        Marka Hamilton powstała w Ameryce w 1893 roku w stanie Pennsylvania. W miejscowości Lancaster stworzono przedsiębiorstwo, które przede wszystkim kładło nacisk na jakość wytwarzanych produktów. Pierwsze wyprodukowane przez firmę zegarki spotkały się z niesłychanie przychylnym odbiorem, co przeobraziło się w jeszcze większy zapał pracowników i konstruktorów do tworzenia wysokiej jakości czasomierzy.

Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Świetnej jakości zegarki Hamilton!

       Manufaktura na początku swojego istnienia zajmowała się głównie tworzeniem zegarków dla kolejarzy, dla których precyzja pomiaru czasu jest rzeczą nadrzędną. To właśnie sprawiło, że manufaktura Hamilton zaczęła tak szybko i prężnie się rozwijać. Dla kolejarzy odpowiedni pomiar czasu jest bardzo ważny, by uniknąć kolizji. Znane są z historii przypadki, że z powodu zbyt spiesznie idącego zegarka dochodziło do kolizji czy wypadków. To właśnie ochrona życia ludzkiego w tym przypadku zainicjowała myśl, że każda osoba zarządzająca koleją powinna posiadać czasomierz wyposażony w mechanizm pozwalający na perfekcyjny pomiar czasu. Gdy pociągi mijają się na rozdzielnicy, nawet sekundy mogły być w tamtych czasach decydujące.

        Marka zaczęła bardziej dynamicznie rozwijać się jeszcze po I wojnie światowej. Na rynku zaczęły pojawiać się luksusowe modele, kierowane do klientów poszukujących najwyższej klasy zegarków. Dziś modele te mają bardzo dużo wartość kolekcjonerską. Prawdziwie przełomowe były jednak dla firmy lata 50 XX wieku. Po wchłonięciu szwajcarskiej manufaktury Buren Watch Company, Hamilton rozpoczął pracę nad wynalezieniem pierwszego mechanizmu automatycznego, mającego na celu wyeliminowanie wielu niepotrzebnych elementów stosowanych w dotychczasowych mechanizmach. Pojawienie się modelu Ventura - pierwszego naręcznego zasilanego baterią zrewolucjonizowało rynek. Jego charakterystyczny trójkątny kształt jest stosowany w modelach serii Heritage do dziś i jest rozpoznawalny na całym świecie. Ten rodzaj zegarka uwielbiany był również m.n. przez Elvisa Presleya. Zachęcamy do przeglądnięcia naszej oferty i zakupu najwyższej jakości zegarków tej firmy, z które z pewnością polecamy!