Świetne zegarki marki Panerai

Początki firmy Panerai sięgają 1860 roku. OD początku swojego działania przedsiębiorstwo zajmowało się zegarmistrzowskim kunsztem, dodatkowo prowadząc szkołę zegarmistrzowską. W 1864 powstał natomiast specjalny dział zajmujący się projektowaniem i wytwarzaniem potrzebnych akcesoriów Włoskiej Marynarce Wojennej. Na zlecenie tego klienta Officine Panerai zaczęła pracować nad projektem wyposażenia nurków we wszystkie niezbędne instrumenty – głębokościomierze, kompasy i wodoszczelne zegarki naręczne. Tak właśnie rozpoczęła się długa przygoda zegarków Panerai oraz ich doświadczenia z marynarką.

W tej kategorii nie ma produktów.

Zegarek Panerai - ponadczasowa precyzja

Pomimo, że kojarzymy markę Panerai głównie, jako producenta ekskluzywnych zegarków naręcznych, w swojej historii ma on również momenty współpracy z Marynarką Wojenną różnych Państw. Doskonała jakość i precyzja wyrobów sprawiła, że interesowały się nimi floty z różnych stron świata. Marka Panerai tworzyła dla nich naręczne kompasy, latarki, jak również celowniki torpedowe. Co ciekawe, zegarek Luminor tej marki do dzisiaj jest jedynym modelem, który można nakręcać pod wodą. Firma uzyskała to dzięki opatentowanemu systemowi docisku koronki oraz jej osłonce. Dzięki temu jest do najlepszy z klasycznych zegarków nurkowych. Do połowy lat '80 podlegało to jednak tajemnicy wojskowej, a na światło dzienne do cywilnych użytkowników zegarki te zaczęły trafiał dopiero po '93 roku. Firma jest dostawcą rozwiązań wojskowych do dzisiaj, dostarczając m.in. systemy pomiarowe, nawigacje, automatykę, systemy dynamicznego pozycjonowania, celowniki do torped i inne.

Logo firmy przedstawia dwie strzałki – jedną skierowaną do góry, drugą na dół co symbolizuje właśnie, że marka obecna jest pod i nad wodą. Znanym ambasadorem marki, który przyczynił się do rozpowszechniania jej produktów na całym świecie był Sylwester Stallone, który posiadał kilkadziesiąt zegarków marki.

Zegarki Panerai - zawsze unikatowe

Te wszystkie cechy sprawiają, że marka Panerai jest naprawdę unikatowa w całej branży, a precyzja, z jaką tworzone są wszystkie urządzenia firmy sprawia, że została doceniona nawet przez branże niedostępne dla zwykłych użytkowników cywilów. Teraz jednak mają Państwo okazję wypróbować te świetne zegarki, do czego gorąco zachęcamy i całkowicie polecamy zegarki tej firmy!