Poznaj zegarki Patek Philippe

Marka zegarków Patek Philippe znana jest na świecie, jako jedna z tych najbardziej ekskluzywnych. Nic dziwnego, bowiem zegarki te prezentują się jak małe dzieła sztuki. Precyzja, staranny design, ale również wspaniałe materiały, z których są wykonane, budzą zachwyt i zainteresowanie światowej klasy gwiazd i biznesmanów.

W tej kategorii nie ma produktów.

Patek Philippe - wyjątkowe funkcje zegarków

Zegarki tej luksusowej marki wyposażone są w dodatkowe funkcje, które wymagają ogromnej dokładności podczas produkcji. Przykładem może stać się np. tourbillon, który ma niwelować wpływ grawitacji, mogący przyczynić się do błędów zegarka, szczególnie po długotrwałej pracy w pozycji pionowej. Inną dodatkową funkcją, stosowaną niekiedy w zegarkach Patek Philippe jest repetier, czyli mechanizm pozwalający na wybijanie aktualnej godziny.

Polski akcent w historii zegarków Patek Philippe

W przypadku marki Patek Philippe musimy wspomnieć o historii. Dlaczego? Wszystko zaczęło się od dwóch Polaków. Antoni Patek, który brał udział w powstaniu listopadowym i został odznaczony Złotym Krzyżem Virtuti Militari, a także Franciszek Czapek – zegarmistrz – pochodzenia czeskiego, założyli małe przedsiębiorstwo w Genewie, które rozwinęło się do dzisiejszej skali. Kluczowym momentem w rozwoju marki Patek Philippe było dołączenie do zespołu francuskiego inżyniera – Adriana Philippe’a, który stworzył nowatorski system nastawu zegarka koronką. To właśnie precyzja A. Philippe’a i zmysł artystyczny A. Patka sprawił, że zegarki tej marki stały się jednymi z najbardziej prestiżowych i doskonałych.