Zegarek Seiko – Japońska precyzja

Marka założona w 1881 roku przez Kintarō Hattori do dnia dzisiejszego zajmuje się głównie produkcją zegarków. Obecna siedziba mieści się w dzielnicy Minato japońskiego Tokio. Produkcję zegarków rozpoczęli już w 1913 roku, jednak pierwszy zegarek sygnowany ich marką został wypuszczony na rynek dopiero w 1924. Firma z dalekiego kraju, dzięki wzorcom zaczerpniętym z krajów europy zachodniej oraz ich metodą produkcji stała się równie atrakcyjna dla klientów z zagranicy. Zegarki tej marki to prawdziwy Japoński majstersztyk, na który z pewnością warto zwrócić uwagę przy okazji kupna własnego zegarka naręcznego.

Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Kunszt mistrzów tworzenia zegarków SEIKO

Pomimo, że – jak już wspomnieliśmy – nie jest to Szwajcarska firma, jej produkty w niczym nie są gorsze i nie ustępują konkurentom. Dogonienie ich standardów wręcz sprawiło, że stały się jakościowo porównywalne, a komponenty i mechanizmy użyte do ich produkcji są na najwyższym poziomie. Firma swoją zegarmistrzowską przygodę rozpoczęła od produkcji budzików, jednak od samego początku Hattori był świadomy różnicy w jakości dzielącej jego produkty z odpowiednikami z zachodu. Podjął więc decyzję od podróży do Europy, gdzie mógł obserwować tamtejsze metody produkcji oraz zakupić nowoczesne maszyny pozwalające na w pełni profesjonalną produkcję zegarków SEIKO. Pozwoliło to na znaczne podwyższenie standardów oraz zdobycie doświadczenia, które wytyczyło nową ścieżkę firmy na przyszłość.

Produkcja wszystkich elementów zegarków Seiko w jednej manufakturze

Właściciel tej niesamowitej marki zdał sobie również sprawę, że aby dogonić lub wyprzedzić technologicznie konkurentów musi wytwarzać wszystkie podzespoły u siebie. Te przemyślenia spowodowały zmiany, które pozwoliły zbudować pierwsze koła balansowe i tarcze. W tym samym roku – 1913 – stworzono właśnie pierwszy zegarek naręczny o nazwie Laurel, którego wszystkie części zostały wytworzone w fabryce SEIKO. Późniejszy systematyczny rozwój firmy w różnych okresach sprawiał, że cały czas byli liderem na rynku, pomimo wielu przeciwności losu (jak na przykład zbombardowanie głównej fabryki i siedziby 8 marca 1945 podczas drugiej wojny światowej – jej całkowite zniszczenie zmusiło rodzinę Hattori do stawienia czoła wyzwaniu i zbudowania nowego gmachu). W 1969 nastąpił przełom – firma zaprezentowała pierwszy zegarek z mechanizmem kwarcowym. Jego cena niestety była, jak na tamte czasy zaporowa.

Do dnia dzisiejszego SEIKO jest uznaną i bardzo cenioną marką. Jako oficjalny chronometrażysta wielu imprez sportowych, w tym olimpiad ma doświadczenie w tworzeniu precyzyjnych mechanizmów perfekcyjnie odmierzających czas, a wszystkie zegarki do dzisiaj są tworzone z najlepszych komponentów i podzespołów.