Zegarki Vacheron Constantin

Jedna z najbardziej luksusowych i najbardziej prestiżowych marek na świecie, która swoją działalność rozpoczęła już w 1755 roku! To właśnie wtedy Jean-Marc Vacheron założył warsztat zegarmistrzowski w Genewie. Jego wnuk - Jacques Barthelemy nawiązał w 1819 roku współpracę z Francois Constantinem i wspólnie stworzyli oni podwaliny pod światowy sukces marki. Pierwsze czasomierze naręczne pojawiły się około 1889 roku, a rok później firma zaczęła ozdabiać swoje modele logiem w kształcie krzyża, który to element zdobi korony zegarków do dziś. Vacheron Constantin tworzy unikatowe modele, na specjalne zamówienie klientów. Jest to również najstarsza, działająca nieprzerwanie manufaktura zegarków.

Te ekskluzywne zegary to symbol prestiżu, elegancji i dobrego smaku, a także kunsztu oraz perfekcji wykonania, która dzięki niesamowitej precyzji daje im topową pozycję na rynku już od wielu lat.

Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Niesamowite zegarki Vacheron Constantin - luksus, którego nie może mieć każdy

Marka Vacheron Constantin wyprodukowała również prawdopodobnie najbardziej znany zegarek kieszonkowy na świecie. Model Vacheron Constantin o numerze referencyjnym 57260 to najbardziej skomplikowany zegarek w historii. Posiada aż 57 komplikacji, w tym chronograf rattrapante, budzik, wskaźnik faz księżyca, a nawet kalendarz żydowski. Jego wartość jest szacowana na 5.000.000 euro, a prace projektowe nad nim trwały 8 lat.

Firma posiada oczywiście wiele bardziej przystępnych modeli. Wszystkie jednak odznaczają się najwyższą klasą, precyzją oraz jakością wykonania. To właśnie sprawia, że są to jedne z najbardziej pożądanych czasomierzy na świecie.

Vacheron Constantin - najbardziej ekskluzywna marka zegarków na świecie

To z pewnością Vacheron Constantin, który może pochwalić się także najdroższym zegarkiem wszech czasów. Model Kallista, wyprodukowany w 1979 diamentowy zegarek jest dzisiaj wyceniany na 11 milionów dolarów. Te niebotyczne kwoty sprawiają, że na zegarek Vacheron Constantini mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Większość modeli produkowanych jest na zamówienie i trzeba na nie czekać czasem nawet około roku. To właśnie całkowite spersonalizowanie czasomierzy nadaje im taką wartość. Również skomplikowane mechanizmy sprawiają, że zegarki te są niesłychanie drogie. Warto bowiem wspomnieć, że Vacheron Constantin jest producentem wszystkich mechanizmów w swoich zegarach.

Zegarki Vacheron Constantin nosiły takie osobistości jak Napoleon Bonaparte, Księżna Diana, car Mikołaj II Romanow czy Pius XI. To właśnie wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki te są tak unikatowe i pożądane. Jest to jednak całkowicie uzasadnione, gdyż zważając na historię oraz najwyższą precyzje i perfekcje wykonania zegarek Vacheron Constantin z pewnością warto mieć!