Zegarki Eberhard & Co. - historia

Marka zegarków Eberhard & Co została założona w 1887 roku przez Georgesa Eberharda, w szwajcarskiej miejscowości La Chaux-de-Fonds. Zegarki Eberhard & Co to ponadczasowe klasyczne chronografy oraz prekursorskie rozwiązania niespotykane u innych producentów (Chrono 4). Marka Eberhard & Co była silnie związana z Włochami. Wszak już od lat 20/30-tych XX w. była dostawcą zegarków dla włoskich ministerstw. Można uznać, że jest to pierwsza zegarkowa firma, która szczyciła się swoimi korzeniami i najlepszymi projektami z okresu rozkwitu tradycyjnego zegarmistrzostwa. Dzisiaj większość zegarkowych producentów wypuszcza modele Heritage. Eberhard czyni to od zawsze. Ze względu na brak przedstawicielstwa w Polsce (chociaż przez jakiś okres zegarki Eberhard & Co były dostępne w polskich salonach) u nas marka jest mało popularna, ale miłośnicy zegarków wielce ją cenią. 

Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Wyjątkowe zegarki Eberhard & Co. - poznaj sekret ich sukcesu

Ta szwajcarska marka jest niezwykle ekskluzywna, a jej prestiż potrafi rozpoznać każdy amator zajmujący się czasomierzami. Mechanizmy zegarków Eberhard & Co są niezwykle zaawansowane i należą do światowej czołówki jeśli chodzi o dokładność odmierzania czasu oraz precyzję wykonania. Firma z bardzo długą tradycją, bo założona już w XIX wieku manufaktura chronografów jest do dzisiaj jednym z najważniejszych szwajcarskich producentów. Oczywiście o szwajcarskiej jakości zegarków Eberhard & Co nie trzeba wcale długo się rozpisywać, jednak warto wspomnieć, że zegarki Eberhard & Co są jednymi z najbardziej prestiżowych również wśród szwajcarskich producentów zegarków.

Wspaniała historia czasomierzy Eberhard & Co.

Zegarki Eberharda od 1968 zaczęły pracować z częstotliwością 36000 wahnięć na godzinę, dzięki czemu dały jeszcze dokładniejszy pomiar czasu. To właśnie ta firma również zainicjowała stworzenie chronografu z funkcją stopera, który dzięki zastosowaniu dwóch przycisków pozwalał na zatrzymanie czasu bez konieczności jego zerowania. Firma ta posiada w swojej historii mnóstwo innych, bardzo znaczących momentów nie tylko ze względu na historię zegarków Eberhard & Co, ale ogólną historię powszechną. To właśnie sprawia, że jest to marka zegarków, która na stałe zapisała się w nomenklaturze zegarmistrzowskiej, a ponadto jest znana na całym świecie ze swej jakości, nie tylko jako producent zegarków, ale również jako projektant modowy oraz marka mająca wielki wpływ na całe spektrum branż pokrewnych. Zachęcamy do wyboru zegarków Eberhard & Co, które staną się wspaniałym osobistym przedmiotem, a wręcz symbolem na lata!