Perfekcyjny zegarek Longines

Marka zegarków Longines powstała w 1832 roku. Podczas upływu prawie 200 lat, i zmieniających się właścicielach firmy, a także jej nazwie wciąż jest liderem rynku i bardzo cenionym producentem zegarków. Kluczowy moment to rok 1893, kiedy to marka została dodana do rejestru Szwajcarskiego Międzynarodowego Urzędu Własności Intelektualnej, stając się wówczas najstarszą marką zegarkową na świecie, chronioną prawnie. Warto zaznaczyć, że firma od 1867 skrupulatnie notuje numer seryjny każdego wydanego zegarka, dzięki czemu każdy użytkownik ma gwarancję cenionej na całym świecie usługi, która pozwala na sprawdzenie chociażby autentyczności. Wszystkie zegarki tej marki są niezwykle precyzyjnie wykonane, gdyż firma całkowicie stawia na jakość i trwałość swoich wyrobów.

Jest 20 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów

Zegarki Longines obecne w historycznych momentach

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo w 1952 roku, to właśnie marka Longines była gwarantem dokładnych pomiarów czasowych. Zegarki tej marki wykorzystywane były również podczas próby pierwszego lotniczego pokonania Oceanu Atlantyckiego. Spostrzeżenia dotyczące działania zegarków w tych (niewątpliwe) trudnych warunkach atmosferycznych, były wskazówkową podczas ich dalszego udoskonalania. Longines od wielu dekad służy jako oficjalny chronometrażysta dużych imprez sportowych o randze światowej. Jest także cenionym partnerem międzynarodowych federacji sportowych. To właśnie cechy idealnej dokładności pomiaru czasu sprawiły, że jest on partnerem i czasomierzem na tak wielu imprezach od wielu lat. Niektóre z modeli posiadają częstotliwość drgań zapewniającą im dokładność do minuty odmierzania czasu w ciągu pięciu lat. Inne zaś z serii z kalendarzami posiadają systemy gwarantujące poprawne odliczanie dni i miesięcy przestępnych aż do 2100 roku. To właśnie innowacyjne rozwiązania pozwoliły marce Longines stać się potentatem i liderem na rynku zegarków.

Marka Longines uwielbiana przez znane i cenione postacie

Marka Longines jest uwielbiana przez gwiazdy i celebrytów, posiada wśród nich wielu ambasadorów. Kate Winslet, Mikaela Shiffrin, Stefanie Graf czy Andre Agassi to zaledwie kilka rozpoznawalnych osób, doceniających piękno i niezawodność zegarków Longines.

Nie możemy zapomnieć też o tym, że również Albert Einsten był posiadaczem dwóch zegarków Longines, jednego kieszonkowego oraz drugiego na rękę, który w 2008 roku został zlicytowany za 600 tys. dolarów. Również Charles Lindbergh - amerykański pionier lotnictwa, który jako pierwszy w 1927 roku przemierzył samolotem ocean atlantycki był posiadaczem zegarka tej marki.

Zegarki Longines cieszące się największą popularnością

Najbardziej znane zegarki Longines to:

  • Lindbergh Hour Angle
  • Weems
  • Comet
  • oraz całkiem świeżo wydany model HydroConquest, który swoją popularność zdobył ciekawą niebieską tarczą i wodoodpornością aż do 300 metrów.

Zegarki Longienes cechują się stylowym wyglądem – są eleganckie i ponadczasowe. Marka stawia na szlachetne materiały, takie jak: złoto, stal szlachetna, szkło hesalitowe, szafranowe czy skóra naturalna. Tego typu tworzywa są gwarancją nieprzemijalnego piękna zegarków Longines oraz wyjątkowo długiej żywotności. To właśnie wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki tej firmy są tak bardzo wyjątkowe i doceniają je najwspanialsze osobistości świata. Dzięki temu mamy całkowitą pewność, że zegarki marki Longines są doskonałym wyborem, a sama firma tworzy najlepsze mechanizmy z najlepszych materiałów, dzięki czemu maksymalnie wydłuża ich trwałość oraz precyzję.