Najsłynniejsza manufaktura zegarków - Jaeger-LeCoultre 

Rozpoczynając historię tej firmy należy sporo cofnąć się w czasie. Pierwsze wzmianki o sadze rodziny LeCoultre pochodzą bowiem aż z XVI wieku! Jednak historia zegarmistrzowska marki rozpoczyna się oczywiście o wiele później, a obecna nazwa firmy pochodzi z roku 1925. Wtedy to właśnie mistrz zegarmistrzostwa Edmont Jaeger i jego wspólnik Antoine LeCoultre  połączyli siły i wspólnie założyli firmę produkującą te wysokiej jakości zegarki. Połączenie ich nazwisk poskutkowało wymyśleniem współczesnej nazwy manufaktury.

Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

 Zegarek Jaeger-LeCoultre - wyjątkowy produkt!

Przejeżdżając przez dolinę Joux, prawdziwe zegarmistrzowskie zagłębie, którą co poniektórzy nazywają wręcz "Doliną Zegarków" nie sposób nie zauważyć nowoczesnej siedziby firmy. Ślady historii widać niemal na każdym kroki. Trudno uwierzyć, że historia tej olbrzymiej dzisiaj firmy rozpoczęła się w małym wiejskim domku, w którym mozolnie nad czasomierzami pracował Antoine LeCoultre.  Rozbudowana niedawno manufaktura zegarków Jaeger-LeCoultre robi olbrzymie wrażenie z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynków. Skomplikowane połączenia między budynkami, oraz olbrzymia ilość schodów i korytarzy sprawiają ogromne wrażenie. Wszędzie można odczuć, że historia miesza się z teraźniejszością, a nowoczesność z długoletnią tradycją.

Rozwój - ponadczasowe zegarki Jaeger-LeCoultre

W roku 1931 firma zyskała uznanie po zaprojektowaniu rewolucyjnego modelu Reverso. Był do czasomierz przeznaczony dla sportowców, który umożliwiał obrócenie całego korpusu zegarka i ochronę jego szkła przed stłuczeniem. Po sukcesie tego modelu przyszedł czas na kolejne zegarki męskie, które były wyposażane w coraz liczniejsze komplikacje, a także czasomierze kobiece. Kobiece modele słyną na całym świecie ze swoich niewielkich rozmiarów, a kaliber 101 jest do dzisiaj najmniejszym werkiem na świecie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z marką oraz ofertą oraz zakup zegarka tej firmy!