Girard-Perregaux – najwyższa klasa zegarków

Od ponad 227 lat ta słynna Szwajcarska manufaktura udowadnia najwyższą jakość swoich produktów oraz ich perfekcyjnych wykończeń. Początki zegarków Girard-Perregaux sięgają 1791 roku, kiedy to Jean-François Bautte zaczął produkować swoje pierwsze zegarki. Dopiero po latach - zmianach w przewodnictwie firmy – najpierw na syna, później na krewnych – warsztat zmieniła swoją nazwę na Girard-Perregaux. Miało to miejsce w 1906 roku. Dla nowego właściciela bardziej od wyglądu zegarków było ważne ich serce, czyli to, co kryje się pod kopertą. To jego specyficzna fascynacja mechanizmem zainicjowała powstanie wyjątkowego modelu zegarka marki Girard-Perregaux - z trzema charakterystycznymi mostkami.

W tej kategorii nie ma produktów.

Zegarki Girard-Perregaux - historia

Eksperymentowanie z tourbillonem, czyli tym właśnie klasycznym modelem zegarka Girard-Perregaux, tak wyróżniającym tę firmę, rozpoczęło się już w latach 50 XIX wieku. Pierwsza konstrukcja tego typu pojawiła się w 1856, a już pięć lat wcześniej została opatentowana. Girard-Perregaux długo pracował, by stworzyć idealny werk z tourbillonem, dzięki czemu zyskał sławę, jako bardzo precyzyjny twórca zegarków. Zegarki kieszonkowe produkowane w warsztacie Girard-Perregaux chodziły z precyzją na poziomie ówczesnych zegarków astronomicznych – co zostało potwierdzone testami, np. w obserwatorium w Neuchâtel). To właśnie spore dziedzictwo marki sprawia, że zegarki Girard-Perregaux są tak bardzo cenione i uważane za jedne z najlepszych do dzisiaj. Wciąż obecne na rynku są klasyczne modele tourbillona oraz produkowane modele z serii heritage („dziedzictwo”), które swoją stylistyką i mechanizmem nawiązują no najlepszych modeli z tamtych lat. Słynny zegarek Girard-Perregaux z trzema mostkami ma już 150 lat, a jego konstrukcja wciąż budzi zachwyt na całym świecie.

Zegarek Girard-Perregaux - zawsze wyjątkowy!

Zegarki Girard-Perregaux osiągają wysokie ceny na aukcjach oraz wystawach, a posiadacze czasomierzy tej marki należą do nie lada szczęśliwców. Wszystkie modele zegarków Girard-Perregaux są bowiem wykonywane z najwyższej jakości materiałów, w tym metali szlachetnych, takich jak złoto, a ich mechanizmy nie tylko są dopracowane z perfekcyjną precyzją, lecz także tworzone tak, by zegarki Girard-Perregaux były urządzeniami wiecznymi. Czynią to używane wewnątrz nieścieralne kamienie szlachetne typu rubiny, które gwarantują, że zębatki przetrwają jeszcze mnóstwo lat. Zachęcamy do zakupu tych najwyższej jakości zegarków, aby dodać swojej stylizacji elegancji, prestiżu i klasy. Posiadamy ciekawe modele zegarków Girard-Perregaux i z przyjemnością pomożemy wybrać najlepszy właśnie dla Ciebie!