Zegarki Breitling

Producent zegarków Breitling rozpoczął swą działalność 1884 roku w Szwajcarii, a dokładnie w małym miasteczku Saint-Imier, na zachodzie kraju. Młody León Breitling założył firmę, która początkowo zajmowała się produkcją czasomierzy, ale także szeroko pojętych urządzeń mierzących, wykorzystywanych w przemyśle. Po śmierci założyciela stery nad firmą przejął jego syn Gaston, który rozpoczął pracę nad innowacyjnym zegarkiem Breitling naręcznym z chronografem, czyli z mechanizmem, którego funkcjonalność zbliżona była do dzisiejszego stopera. Miał to być zegarek Breitling przeznaczony dla pilotów. Pierwszy model tego zegarka udało się stworzyć w 1923 roku. Jednak zanim to nastąpiło, już w roku 1915, marka Breitling dostarczała kokpity samolotowe, z niezawodnymi mechanizmami mierzącymi.

Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Przełomowy moment w rozwoju zegarków marki Breitling

Kluczowym momentem dla marki Breitling było rozpoczęcie współpracy z siłami lotniczymi Wielkiej Brytanii. Ten punkt działalności bardzo mocno wpłynął na prestiż marki i przekonanie o niezawodności ich zegarków. Niezawodność zegarków Breitling to jednak nie legenda, powstała w skutek współpracy z siłami lotniczymi, lecz fakt. Marka zegarków Breitling nieustannie dba o jakość i bezawaryjność zegarków, stosując w nich sprawdzone mechanizmy wykonane ze szlachetnych materiałów.

Chociaż własny mechanizm chronografu marka zaprezentowała dopiero w 2009 roku, warto było czekać, ponieważ jest to innowacyjny mechanizm, cechujący się niebywałą dokładnością i bezawaryjnością. Z tak dopracowanym mechanizmem, zegarki Breitlig są doskonałe.

Co jest również istotne, zegarki Breitling wytwarzane są tylko w Szwajcarii, a ich wszystkie mechanizmy posiadają certyfikat COSC, co jest niebywałe, bowiem posiada go zaledwie 3% wszystkich szwajcarskich zegarków. Certyfikat COSC to gwarancja precyzyjności i trwałości.

Wyjątkowy styl zegarków Breitling

Zegarki marki Breitling wyróżniają się dosyć charakterystycznym stylem. Są to zegarki mocno rozbudowane, często o dużej kopercie w męskim charakterze. Ich tarcze są zazwyczaj mocno zapełnione – podstawowymi cyframi, ale również dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. chronograf, tachymetr czy stoper. Zawsze jednak są bardzo estetyczne i dobrze czytelne.