Zegarki Zenith – historia

Historia marki Zenith jest niezwykle interesująca, bowiem miłość do zegarków i rzemiosła pojawiła się już w głowie dziewięcioletniego Georges’a Favre’a, który właśnie w tym wieku rzucił szkołę, by przyuczać się rzemiosła zegarmistrzowskiego. Był to prawdziwy wizjoner, ponieważ kilka lat później, jako pierwszy, zorganizował przedsiębiorstwo w taki sposób, że produkcja zegarków Zenith od początku do końca była możliwa pod dachem jednego budynku, co dotychczas się nie zdarzało.

Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Początki zegarków Zenith

Wszystko zaczęło się od roku 1865, kiedy to Georges Favre-Jacot (przyjął jeden człon nazwiska żony), założył firmę w miasteczku Le Locle. Już pięć lat później rozpoczął sprzedaż na światowych rynkach, ze szczególnym upodobaniem Rosji, o czym świadczą pierwsze zegarki Zenith z ozdobnym cyferblatem z nazwą w cyrylicy. 

Początkowo manufaktura zajmowała się produkcją zegarków kieszonkowych, jednak na początku XX wieku, stała się jedną z marek, które promowały wówczas nowy trend – zegarek naręczny.


Nazwa i logo marki Zenith

Nazwa Zenith pojawiła się na zegarku po raz pierwszy w 1897 roku, jednak firma przyjęła ją oficjalnie dopiero w 1911 roku. Wszystko zaczęło się ponoć od spaceru założyciela pod gwieździstym niebem, którego piękno i promienistość bijąca z gwiazd, miały zwiastować nadchodzące sukcesy marki. Początek największych osiągnięć marki, był jednak bardzo zaskakujący.

Katastrofa kolejowa, która miała miejsce w 1891 roku USA i spowodowana była spieszącym zegarkiem jednego z maszynistów, przyczyniła się do bardzo dynamicznego rozwoju firmy Zenith. Władze wielu państw i zarządcy kolei przekonali się wówczas, że w pracy maszynistów niezbędne są dokładne i bezawaryjne zegarki. Zegarki Zenith spełniły te wymagania, co sprawiło, że marka z biegiem lat stała się głównym dostawcą zegarków do kolei wielu państw.

Zegarki Zenith i ich niezawodny mechanizm

Znane z precyzyjności zegarki Zenith zaistniały tam, gdzie liczyła się dokładność, niezawodność i nienaganna jakość. Mechanizm El Primero uznawany jest, jako jeden z niezawodnych i najlepszych w dziedzinie zegarmistrzostwa. Zegarki Zenith, to jednak nie tylko fantastyczna jakość, ale również ponadczasowa, minimalistyczna forma z wyraźną nutą elegancji.