Zegarki Meistersinger - droga do sukcesu

Manufaktura Meistersinger powstała w 2001 roku, w Muenster. Produkcja zegarków odbywa się w Szwajcarii. Jedna wskazówka, to najbardziej rozpoznawalny element zegarków tej firmy. Chociaż odczyt dokładnej godziny może wydawać się uciążliwy, już po krótkim użytkowaniu przestaje to być problemem. Zegarki dla ludzi. którym do życia nie są potrzebne sekundy. Wysoka jakość wykonania, szwajcarskie mechanizmy i innowacyjne podejście do tradycji z początków odmierzania czasu, przyniosło firmie wiele znaczących, branżowych nagród. Przez kilka lat Meistersinger produkował także zegarki z klasycznym zestawem wskazówek, ale na szczęście od 2014 powrócił do produkcji tylko jednowskazówkowców.

Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Zegarek Meistersinger  i jego historia

Poznaj genezę nazwy marki zegarków Nazwa firmy kojarzy się ze światem muzyki, mianowicie od XV wiecznych niemieckich śpiewaków – mistrzów śpiewających poezję, których sztuka odgrywała wtedy olbrzymią rolę w kulturze niemieckich miast. Jednak poza nazwą jest to typowa firma z zegarkowej branży i to właśnie z tym skojarzy się każdemu miłośnikowi sztuki zegarmistrzowskiej. Można założyć nawet, że każda w miarę znająca się na branży osoba biorąca do ręki zegarek z jedną wskazówką w pierwszej kolejności pomyśli właśnie o tej firmie. 

Niemiecka precyzja i niespotykany dotąd styl zegarków Meistersinger

Ogólnie ta młoda niemiecka firma tylko potwierdza, że precyzja wykonania i najwyższa jakość wcale nie musi pochodzić ze Szwajcarii. Firma łamie stereotypy, a jej nazwa to nie jedyne nawiązanie do muzyki. Również w logotypie firmy powyżej nazwy znajduje się znak producenta. Fermata - czyli korona naniesiona na pięciolinię przedłuża czas trwania przypisanego jej znaku muzycznego. Wracając już do świata zegarków, Meistersinger jest prawdziwym mistrzem stylistyki i kunsztu zegarmistrzowskiego. Pierwsze modele były wyjątkowo eleganckie. Niektórzy twierdzą, że również one swoją stylizacją (białą kopertą i tarczą i czarnymi symbolami) nawiązywały do zapisu nutowego. Nie zważając na to, to właśnie przejrzystość oraz prostota, która z pewnością wspomaga system jedno-wskazówkowy w większości modeli sprawia, że są to zegarki niezwykle cenione przez kolekcjonerów. Co bardziej zaskakujące producent wprowadził dwucyfrowe oznaczenia na tarczy również w przedziale liczb 1-9, poprzedzając je zerem. Te właśnie detale sprawiają, że zegarki tej marki są całkowicie unikatowe i bardzo wyróżniają się w całej branży.

Zegarek Meistersinger - uniwersalny unikat na skalę światową!

Te wszystkie cechy sprawiły, że pomimo późnego wejścia na rynek, bo dopiero w 2001 roku, firma Meistersinger zawładnęła sercami fanów sztuki zegarmistrzowskiej na całym świecie, i teraz jest jedną z największych i najbardziej cenionych producentów w branży. Produkując już rocznie nawet ok 10.000 sztuk zegarków wciąż stawiają na precyzję i jakość wykonania na pierwszym miejscu, a wszystkie ich wyroby są najwyższej klasy. Serdecznie polecamy wszystkie czasomierze tej firmy i zachęcamy do wybrania idealnego dla siebie!